Hizmetlerimiz
Mesleki Eğitim Belgesi

Mesleki Eğitim Belgesi nedir, Mesleki Eğitim Belgesi yönetmeliği, Mesleki Eğitim Belgesi sorgulama, Mesleki Eğitim Belgesi nereden alınır,veren kurumlar, Mesleki Eğitim Belgesi cezası gibi birçok konuda sorularınızın cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz.. İstediğiniz takdirde CERTURK ile iletişime geçerek Mesleki Eğitim Belgesine sahip olabilirsiniz.

Mesleki Eğitim Belgesi almak artık ÇOK KOLAY !..

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların Mesleki Eğitim Belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yaptığı İşin niteliğiyle ilgili Mesleki Eğitim Belgesi  almamış ve o alanda Mesleki Sertifikaya sahip olmayan kişiler iş alımında direk olarak değerlendirmenin dışında bırakılmaktadır.

Mesleki Eğitim Belgesi Nedir?

Mesleki Eğitim:Örgün veya yaygın eğitim yoluyla bireyleri mesleğe hazırlamak, meslek sahibi olanların mesleklerindeki gelişimlerini sağlamak amacıyla gerekli bilgi ve beceri, geliştiren sosyal, kültürel ve ekonomik yeteneklerinin gelişim sürecinin bir plan içerisinde yürütülmesini sağlayan eğitimi ifade eder. Bu eğitimin başarılı sonuçlanması ile verilen belgeye de Mesleki Eğitim Belgesi denir.

Mesleki Eğitim Belgesi Nereden Alınır, Veren Kurumlar

CERTÜRK firması olarak; Mesleki Eğitim Belgesi almak isteyen kişilerin başvurularını değerlendirmekte ve onlara en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

Mesleki Eğitim Belgesi Zorunluluğu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan ve ek-1’de belirtilen işleri ve bu işlerde çalışanların Mesleki Eğitim Belgesi alma zorunluluğu vardır.

Mesleki Eğitim Belgesi Cezası

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen
yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene her bir yükümlülük için ayrı ayrı ikibin Türk Lirası para cezası verilir.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Mesleki Eğitim Belgesi Yönetmeliği

Bu yönetmelik; 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve esaslarını düzenlemektir.Yönetmelik’i bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Mesleki Eğitim Belge veya Sertifika Sorgulama

Mesleki Eğitim Sertifika numaranızı girerek Mesleki Eğitim belgenizin gerçek olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

Eğer işveren iseniz personelinizin sertifikasının gerçek olup olmadığını da bu bölümden öğrenebilirsiniz.

http://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx