Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Konferansı

mesleki-yeterlilik-konferansi-bozuyuk

Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Konferansı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, mesleki yeterlilik belgesi bilgilendirme konferansı düzenledi.

Bozüyük Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen konferansta, Ticaret ve Sanayi Odası, İK11 Platformu ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle mesleki yeterlilik belgesi, sınav ve belgelendirme süreci, belge zorunluluğu olan akredite meslekler, MYK belge zorunluluğu kapsamında ceza ve teşvikler ve diğer konular ele alındı.

Konferansa, 45. Mühimmat Bölük Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Bilecik İŞ-KUR İl Müdürü Ayhan Tozan, SGK Müdürü Emin Şahin, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Doğan Tunç, Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, Yönetim Kurulu Üyesi Veli Çelik, Meclis Üyeleri Murat Şeker, Osman Tekeli, Mehmet Karaçalı, Mustafa Öztürk, Oda Genel Sekreteri Bedri Öztürk, İnsan Kaynakları Platformu Genel Sekreteri Halil Altınay, oda üyeleri, serbest muhasebeciler ve vatandaşlar katıldı.

Certürk Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Limited Şirketi Genel Müdürü Bülent Özbey’yin sunumunda gerçekleşen bilgilendirme konferansında, Mesleki Yeterlilik Kurumu,Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin tebliğ edilen ve 25 Mayıs 2015 tarihli 29366 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, bu kapsamda söz konusu tebliğ ekinde ki listede belirtilen mesleklere de MYK Mesleki yeterlilik Belgesinin zorunlu hale getirildiğinin altını çizdi.

Program sonunda ise günün anısına TSO adına Bülent Özbey’e, Meclis Başkanı M.Doğan Tunç ve Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent tarafından plaket takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.