24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24-kasim-ogretmenler-gunu-certurk

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Şüphesiz ki öğretmenlik vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerin yetiştirilmesinde en önemli meslektir. Bu yüzden dünyanın en güzel,  en kutsal mesleği öğretmenliktir.

Çocuklarımıza okuyup yazmayı öğreten, insani, ahlaki ve vicdani duyguları, milli ve manevi düşünceleri aşılayan siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Onların, vatanına, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmeleri için gayretiniz açıkça ortadır. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ifadesindeki geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakârca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz.

Siz kıymetli öğretmenlerimizin gayret ve emekleriyle, genç nesillerimizin tertemiz ve masum zihinlerini, iyilik ve güzellikle nakış nakış işleniyor. Bu ülke için bilim adamları, sanatçılar, devlet adamları; doktorlar, hukukçular, mühendisler sizler sayesinde yetiştiriliyor. Dolayısıyla sizler bizim geleceğimizin, yarınlarımızın mimarlarısınız. Ülkemizin 2023, 2071 vizyonlarına ulaşabilmesinde şüphesiz mihenk taşısınız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Deyişi bu yüzden…
24 Kasım Öğretmenler Günü de bu yüzden var. Sizlerin sabır, emek ve fedakârlıklarıyla hayatımıza kattıklarınıza küçük bir teşekkürdür 24 Kasım… Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde yurt içinde ve dışında görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi tek tek saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bütün şehirlerine,  en ücra köşelerine, en uzak köylerine, bilgi, azim ve sevgi taşıyan, ilim, irfan ve bilgi kaynağı olan  bütün öğretmenlerimize, bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Sizlere yürekten minnettarız.

24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.